Gatunek: Produkcja:

Zakres lat: - Zakres ocen: -
Sortowanie: Kolejność:
ilość wyników: 67
Peaky Blinders (2013)
8,6
Należący do gangsterskiej rodziny z Birmingham Tommy Shelby usiłuje zwiększyć swoje wpływy, wykorzystując skradziony transport broni.
Produkcja: Wielka Brytania
Tae Wang Sa Shin Gi (2007)
8,4
Dwa tysiące lat po opuszczeniu ziemi przez Lorda Hwanwoonga na niebie pojawia się gwiazda Jooshin, która zwiastuje jego ponowne przyjście na świat. Problem w tym, że w tym czasie na świat przychodzi nie jeden a dwóch chłopców, w których żyłach płynie królewska krew, Damdoek i Yeon Ho Gae.
The Crown (2016)
8,2
Po śmierci króla Jerzego VI nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi.
Produkcja: USA, Wielka Brytania
John Adams (2008)
8,1
Drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych próbuje przekonać ludzi zamieszkujących kolonie, aby stanęli do walki przeciwko Brytyjczykom.
Produkcja: USA
Ja, Klaudiusz (1976)
8,1
I, Claudius
Uważany od dziecka za osobę niezbyt bystrą Klaudiusz, obserwując co dzieje się w pałacu dziadka cesarza Tyberiusza, dochodzi do wniosku, że bezpieczniej będzie nie zmieniać opinii o sobie.
Produkcja: Wielka Brytania
The Hollow Crown (2012)
8,1
Adaptacja szekspirowskiego cyklu kronik o losach angielskich królów zwanego drugą tetralogią.
Produkcja: Wielka Brytania
Rzym (2005)
8,0
Rome
Juliusz Cezar po zakończeniu wojny w Galii i jej podbiciu wraca do Rzymu.
Produkcja: Wielka Brytania, USA
Zulus Czaka (1986)
7,9
Shaka Zulu
Prawdziwa historia plemiennej Afryki w burzliwym okresie europejskiej kolonizacji w XIX wieku. Mini serial opowiada losy potężnego i silnego wodza Zulusów, od okresu dorastania aż po spełnienie starego plemiennego proroctwa o zjednoczeniu plemienia w silny naród. Shaka dzięki swojej ponadprzeciętnej inteligencji, odwadze i zdumiewającym umiejętnościom przewodzi swym dumnym wojownikom w walce o to, by Zulusi stali się jednym narodem, jedną siłą i jednym imperium.
Produkcja: RFN, Włochy, USA, RPA, Australia
Jezus z Nazaretu (1977)
7,9
Jesus of Nazareth
Wielu krytyków uważa go za film najlepszy w swoim gatunku, a z pewnością za najbardziej szczegółowy opis życia Jezusa. Film nie ogranicza się tylko do męczeństwa i śmierci Chrystusa, a prezentuje także jego wcześniejsze losy, także losy osób z Nim związanych. Film był ogromnym przedsięwzięciem, z wystawną scenografią i kostiumami. Bardzo dużym atutem dzieła jest gwiazdorska obsada, m.in.
Rodzina Borgiów (2011)
7,8
The Borgias
1492 rok, pragnący władzy kardynał Rodrigo Borgia zostaje papieżem. Jako Aleksander VI stawia czoło licznym spiskom, jednocześnie usiłując zapewnić swojej rodzinie pozycję i poszerzyć władzę.
Produkcja: Węgry, Kanada, Irlandia
Podstrona:
1234567..7