Gatunek: Produkcja:

Zakres lat: - Zakres ocen: -
Sortowanie: Kolejność:
ilość wyników: 476
W pogoni za szczęściem (2006)
8,1
The Pursuit of Happyness
Film oparty na faktach. Chris, samotny ojciec pozbawiony domu, stara się mimo przeciwności losu o posadę w biurze maklerskim.
Produkcja: USA
Przebudzenia (1990)
8,1
Awakenings
Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o lekarzu, który za pomocą eksperymentalnego leku przywracał do świadomości pogrążonych w śpiączce pacjentów.
Produkcja: USA
Elmer Gantry (1960)
8,1
Film jest historią kontrowersyjnego ewangelisty-skandalisty, Elmera Gantry (B. Lancaster), który działał w Ameryce w latach dwudziestych. Cwany, wygadany i nieco ordynarny Elmer handlował odkurzaczami gdzieś na środkowym Zachodzie, wciąż kalkulując, kombinując i marząc o swojej wielkiej szansie. Za wszelką cenę postanowił sobie być wielkim - wszystko jedno czy jako zbawiciel, czy łajdak, szarlatan, czy też święty...
Produkcja: USA
Buntownik z wyboru (1997)
8,1
Good Will Hunting
Will, matematyczny geniusz gardzący formalnym wykształceniem, zostaje oskarżony o pobicie policjanta. Profesor MIT, świadomy talentu chłopaka, proponuje mu, aby w zamian za zwolnienie z aresztu podjął
Produkcja: USA
Amator (1979)
8,0
Młody zaopatrzeniowiec kupuje kamerę filmową, aby uwiecznić na taśmie narodziny i rozwój swojej córeczki. Z biegiem czasu zaczyna odkrywać w sobie nową pasję.
Produkcja: Polska
Dzieci niebios (1997)
8,0
Bacheha-Ye aseman
Chłopiec gubi jedyne buty swojej młodszej siostry. Wiedząc, że w domu brakuje pieniędzy, postanawia samodzielnie zdobyć dla niej nową parę.
Gatunek: Obyczajowy
Produkcja: Iran
W imię ojca (1993)
8,0
In the Name of the Father
Drobny złodziejaszek zostaje niesłusznie aresztowany za rzekomy udział w zamachu bombowym, po czym skazany na dożywocie. Wraz z ojcem i reprezentującą rodzinę prawniczką walczy o wolność.
Fanny i Aleksander (1982)
8,0
Fanny och Alexander
Ojciec dwojga rodzeństwa przedwcześnie umiera. Gdy matka po niedługim czasie ponownie wychodzi za mąż, ojczym terroryzuje dzieci.
Produkcja: RFN, Szwecja, Francja
Absolwent (1967)
7,9
The Graduate
Absolwent college'u nawiązuje romans ze starszą sąsiadką. Wkrótce zakochuje się w jej córce.
Produkcja: USA
Sam (2001)
7,9
I Am Sam
Opóźniony umysłowo mężczyzna walczy w sądzie z opieką społeczną, która chce odebrać mu prawa rodzicielskie do siedmioletniej córki.
Produkcja: USA
Podstrona:
1234567891011..48