Gatunek: Produkcja:

Zakres lat: - Zakres ocen: -
Sortowanie: Kolejność:
ilość wyników: 623
Kimi no Na wa. (2016)
8,3
Mitsuha Miyamizu to dziewczyna uczęszczająca do szkoły średniej w małym mieście Itomori. Marzy o porzuceniu swojego dotychczasowego życia na prowincji i przeprowadzce do Tokio. W tym samym jej rówieśnik, Taki Tachibana  prowadzi poukładane i pełne zajęć życie. W wolnych chwilach pracuje jako kelner w jednej z tokijskich restauracji. Pewnego dnia Mitsuha budzi się w nieswoim pokoju i po krótkim czasie zauważa scenerię wielkiego miasta.
Produkcja: Japonia
Pamiętnik (2004)
8,1
The Notebook
Stary mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku.
Gatunek: Melodramat
Produkcja: USA
Raajneeti (2010)
8,1
Film ukazuje kulisy indyjskiej polityki na przykładzie rodziny Pratapów, która pragnie wygrać wybory i mieć wpływ na kształt kraju. Tuż przed rozpoczęciem kampanii Bhanu Pratap (Jahangir Khan), który jest liderem partii politycznej, dostaje wylewu.
Produkcja: Indie
Pożegnalny walc (1940)
8,1
Waterloo Bridge
W trakcie trwania I wojny światowej brytyjski żołnierz oświadcza się baletnicy. Konieczność wyjazdu na front powoduje, że zakochani zostają rozdzieleni.
Produkcja: USA
Sólo Dios sabe (2006)
8,1
Produkcja: Brazylia, Meksyk
Trzy kamelie (1942)
8,0
Now, Voyager
Stara panna z Bostonu rozkwita podczas terapii w sanatorium i zdobywa serce mężczyzny.
Gatunek: melodramat
Produkcja: USA
O-jik Geu-dae-man (2011)
8,0
Próbujący odciąć się od świata były bokser Cheol-Min rozpoczyna nową pracę jako ochroniarz na parkingu zastępując na stanowisku pewnego starszego pana. Pewnej nocy do budki parkingowej przychodzi niedowidząca młoda kobieta, Jung Hwa, aby wraz ze swoim dziadkiem pooglądać ulubione seriale, jednocześnie nie wiedząc o złożeniu przez niego rezygnacji.
Gatunek: Melodramat
Hotarubi no Mori e (2011)
8,0
Hotaru spotyka w lesie Gina, chłopca ducha, który - jeśli zostanie dotknięty przez człowieka - zniknie.
Produkcja: Japonia
Szczególny dzień (1977)
8,0
Una giornata particolare
Poruszający komentarz na temat okresu faszystowskiego i jego mniej widocznych "ofiar" : oto w dniu przyjazdu Führera do Rzymu aktywizują się wszystkie organizacje faszystowskie. Niewiele osób pozostaje w domach, wśród nich jest gospodyni domowa, Antonietta (jedna z życiowych ról
Produkcja: Włochy, Kanada
Casablanca (1942)
7,9
II wojna światowa, Casablanca. Właściciel nocnego klubu, Rick Blaine, spotyka swoją dawną miłość, Ilsę, która okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu, Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają.
Produkcja: USA
Podstrona:
1234567891011..63